Potřeby na krmení kojenců

První rok života miminka se točí okolo jídla a přebalování. Jakou vybrat lahvičku nebo lžičku na první příkrmy? Poradíme vám, jak a podle čeho pomůcky ke krmení kojenců vybírat.

U dětí dbejte na nejvyšší kvalitu a bezpečnost: Podívejte se na recenze a zkušenosti uživatelů i na hodnocení výrobků. Produkty musí být bezpečné, nesmí obsahovat BPA  - organickou chemickou sloučeninu bisfenol A, která se často používá při výrobě plastového nádobí, lahví či příborů.

      bisfenol AOznačení bisfenol A - BPA

Co vám může pomoci

Abyste mohli vybírat podle věku dítěte, na obale je věkové určení, které při nákupu zúží široké spektrum zboží. Důležitá je i kompatibilita saviček, víček a závitů mezi lahvičkami a hrnečky. Pro hygienickou čistotu se musí dát lahvičky a příslušenství vyvařit. Na obale je uvedeno, že mohou přejít bodem varu 100 °C.

sterilizátor lahví sterilizátory kojeneckých lahví

Lahvička a savičky

Nejvyhledávanější jsou antikolikové savičky na lahvičku. Hodí se na dokrmování miminka umělým mlékem i na krmení odsátým mateřským mlékem. Savičky napodobují svým tvarem mateřský prs při kojení, antikolikový ventil zabraňuje polykání vzduchu a snižuje pravděpodobnost vzniku kojenecké koliky. Speciální antikolikové lahvičky zajišťují plynulé sání bez polykání vzduchu.

kojenecká lahev savička antikoliková 

Průtoky saviček

Savičky disponují různými průtoky pro novorozence s označením 0 nebo 0m+, pro děti od jednoho měsíce s označením 1m+ s pomalým průtokem, od 3 měsíců s označením 3m+ se středním průtokem, od 6 měsíců s označením 6m+ s rychlým průtokem, od 12 měsíců s označením 12m+ na kaši s průtokem do kříže nebo trojprůtokovou savkou, která má 3 rychlé průtoky v jedné savičce.

nuk savička nuk savicky 

První lžičky na krmení a dětské nádobí

Příkrmy a jídlo podávejte lžičkou z nezávadného materiálu. První lžičku použijte od čtvrtého ukončeného měsíce s označením 4m+. Nejvhodnější jsou silikonové lžičky. Materiál je šetrný k dásním a při jídle se miminko nemůže nijak poranit. K tomu vybírejte nerozbitné talířky, misky a dětské hrnečky s oušky a měkkou savičkou a později s pítkem v podobě plastové savky.

lžičky pro miminka miska pro miminko 

Bryndáčky a slintáčky

Měkký látkový slintáček udrží suché oblečení při růstu zubů a bryndáček pomůže při krmení, kdy se dítě často ušpiní. Bryndák zachytí zbytky padajícího jídla a chrání před znečištěním dětské oblečení. Plastové bryndáky s kapsou typu okap, do něhož jídlo spadne, snadno umyjete pod tekoucí vodou nebo myčce.

bryndák silikonový bryndák