Podpořte správný vývoj dítěte

 Ve chvíli, kdy už se miminko dokáže samo natáhnout pro hračku, začíná svůj pohyb ovládat a snaží se prozkoumávat tvar i velikost hračky, potřebuje dostatek vjemů. Podívejte se, jak můžete dětský vývoj podpořit.

                              Motorické hračky pro dětský vývoj

Podpora vývoje dítěte

Umožněte miminku rozvoj a získávání zkušenosti různými hračkami a bezpečnými předměty. Využijte měkké knihy s velkými obrázky a hračky s pestrobarevnými vzory, které přitáhnou jeho pozornost. V poloze na bříšku se začne pokoušet obracet stránky. Prořezávajícím se zoubkům usnadní cestu ven různá kousátka. Speciální chladicí kousátka po vytáhnutí z ledničky uleví svědící a bolavé dásně.

Vibrační lehátka i podložky

Vibrační lehátka a houpátka zajistí klidné dítě, které máte stále na očích. Navíc se snadno přenáší. Mohou být polohovací a s interaktivní hrazdičkou se zavěšenými hračkami, světelnými efekty, jemnými melodiemi, ukolébavkami a zvuky. Jakmile dítě pobývá na bříšku, rozhlíží se po okolí a pečlivě ho zkoumá, můžete mu chvíle zpříjemnit vibrační podložkou ve tvaru půlměsíce, která mu poskytne oporu. Jemné vibrace masírují a uvolňují bříško. Hračky dítě zklidní, zabaví a stimulují smysly.

                           Hrací deky a lehátka pro děti

Motorické dovednosti

Motorické dovednosti dítěte podpoříte lehkými textilními, gumovými a pěnovými kostkami různých tvarů a barev s obrázky zvířat, číslic a tvarů. Ty po zmáčknutí pískají, při dotyku šustí a po zatřesení chrastí nebo cinkají. Kostky podporují smyslové vnímání a rozvíjí dobrou koordinaci očí a rukou. Využijte hrací deky a hrazdičky. Vhodná je i herní podložka tvořená měkkými puzzle částmi a polštář ve tvaru válce. Spoustu zábavy si děti užijí i se závěsným hopsadlem.

                          Motorická kostka pro děti se zámky

Dětská chodítka

Jakmile děťátko začíná objevovat svět pomocí prvních krůčků, podpořte jeho radost ze samostatného pohybu pomocí dětského chodítka. Dlouhodobý pobyt dítěte v chodítku se ale nedoporučuje, takže hrací prvky střídejte. Dítě začíná chodit, až jsou svaly a klouby na zátěž připravené. V chodítku se dítě naučí udržet rovnováhu a pracovat s těžištěm. Aktivní chodítko slouží jako pojízdná opora pro první krůčky. Je vybaveno interaktivním panelem se spoustou edukačních zábavných prvků.

                                  Dětské chodítko s hračkami