Jak podpořit vývoj dítěte

Hračky slouží k upoutání pozornosti dětí i rozvíjejí motorických schopností. Výběrem správné hračky stimulujete pohybový a smyslový vývoj. Podívejte se, jaké hračky jsou pro děti v prvním půlroce jejich života vhodné.

Hrací deky a kolotoče nad postýlku

Pro poporodní adaptaci potřebuje dítě slyšet hlas matky a pro pocit bezpečí její náruč. Vidí jen do 40 cm a vzhůru nohama. Později je vhodná hrací deka s odnímatelnými hračkami, které podporují rozvoj smyslů děťátka, vyrobená z měkkých a polstrovaných látek v mnoha barvách a tvarech. Využijete ji i později, kdy se miminko začne přetáčet. Přidejte hebké plyšové zvířátko do postýlky a kolotoč nad postýlku hrající uklidňující melodie, kde se pohybují hračky.

Hrací deka pro miminko  Kolotoč nad postýlku  Hrací deka a podložka s hrazdou

Lehátka a houpátka

Lehátka a houpátka pro miminka zajistí bezpečné uložení dítěte, které máte stále na očích. Umožňují snadné přenášení, dítě uklidňují a mají tříbodové pásy a popruhy. Lehátka jsou klasická nebo interaktivní s hrazdičkou se zavěšenými hračkami. Můžete si vybrat polohovatelné lehátko s jemnými vibracemi, světelnými efekty, spoustou jemných melodií, ukolébavek a zvuků přírody.

Houpačka pro miminko Lehátko pro miminkoLehátko pro děti

Noční světla a projektory

Skvělým pomocníkem pro usínání miminek jsou noční světla navozující příjemnou a uklidňující atmosféru. Mohou být v měkkém plyšovém provedení v různých barvách jemného nočního osvětlení. Projektory promítají na zdi a strop zajímavé projekce, například noční oblohu a rozvíjí u dětí zrak, sluch a představivost. Přehrávají příjemné zvuky přírody, relaxační melodie i uklidňující tlukot srdce.

Projektor noční oblohyprojektor hvězdné oblohyProjektor noční oblohy s melodií

Usínáčci, muchlánci, hajánci a daší pomocníci

Miminko v postýlce ocení usínáčka, hajánka či muchláčka. Některé hračky po dotyku hrají uspávací melodii. Hračky jsou z bezpečných materiálů. Chrasticí hračky napomáhají rozvoji sluchu, hmatu i zraku. Hrací deky a přenosné hrazdičky obsahují různé šusticí textilie, pískací hračky, zabudovaná zrcátka a prvky k uchopení. Stimulují dítě v jednotlivých fázích vývoje a dají se dát do postýlky, nad deku, lehátko i autosedačku. Vybírejte kontrastní barvy a vzory.

Usínáček usínáček pro miminka Usínáčky