Dřevěné hračky - Bigjigs

 Jak začali dřevěné hračky Bigjigs?

Firma Bigjigs se vydala cestou výroby kvalitních dřevěných hraček. Nápad založit tuto firmu dostal Peter Ireland z Kentu v Angili roku 1985. Peter se chtěl stát učitelem řemeslnické výroby a ve svém volném čase začal vyrábět hračky ze dřeva v jeho zahradním domku. Jeho vášeň pro dřevěné hračky samozřejmě oslovili jeho blízkou rodinu a přátele, kteří ho div neprosili na kolenou, aby jim hračky pro děti vyráběl. Díky kvalitní ruční práci a láskou k ní přistupující dostával pozitivní ohlasy od všech, kterým dětské hračky vyrobil.

Peter si uvědomoval, že na tohle rozhodně má a rozhodl se začít vyrábět dřevěné puzzle (skládačky) z podlahových prken, které s jeho manželkou Liz prodávali na velkých řemeslných trzích po celé Anglii. Peter i Liz byli povoláním učitelé, takže měli na srdci vždy rozvoj a vzdělávání dětí. Jak to bývá, během jedněch školních prázdnin se oba manželé rozhodli, že se vzdají výuky a budou se naplno věnovat obchodu s hračkami a jejich výrobě. Od té chvíle Bigjigs začal žít opravdovým životem.

Zpočátku společnost Bigjigs Toys vyráběla pouze skládačky, které byly ručně a hlavně láskyplně vyráběny, řezány, malovány a baleny v zahradním domku. Tyto skládačky byly prodávány na týdenním víkendovém trhu v Covent Garden v Londýně, což z něj v té době činilo jediné prodejní místo pro produkty Bigjigs. Zákazníci si skládanky oblíbili a přáli si, aby se sortiment rozšířil, takže Bigjigs rozšířil svůj sortiment o magnety, kolíčky na holínky, držáky na tužky, plakety na dveře a háčky na kabáty. Peterovy puzzle ze dřeva se vyvinuly v dřevěné hračky pro děti všech věkových kategorií.

 

Dřevěné puzzle pro děti Bigjigs

 

Na Lumísek.cz si vyberete a nakoupíte dřevěné hračky právě od značky Bigjigs a to nejen k vánocům, ale třeba i k narozeninám nebo prostě jen jako dárek. Máte možnost si vybrat například dřevěné vláčkodráhy, vláčky ze dřeva nebo dřevěné autodráhy. Všechny vláčkodráhy můžete vzájemně propojovat, protože vláčkodráha Bigjigs je kompatibilní s vláčkodrahou dalších výrobců a zavedených značek. K dřevěným vláčkodrahám patří i obrovské množství doplňků jako jsou depa, nádraží, stavby nebo mosty, tunely a přejezdy. Pokud si přejete jakkoliv prodloužit vláčkodráhu, není nic lehčího, než dokoupit koleje a výhybky.

Dřevěná vláčkodráha Bigjigs

Co získáte nákupem dřevěné vláčkodráhy?

  • Společné zážitky s dětmi
  • Naprosto dokonalý systém
  • Flexibilní "stavebnici" s možností dalších a dalších nástaveb
  • Dětskou i rodičovskou radost
  • Podporujete dětskou motoriku
  • Vzhledem k udržitelným zdrojům přispíváte tímto nákupem k ochranně naší planety, kde budou žít naše děti

Hrdý rodinný podnik

Bigjigs Toys se od roku 1985 nesmírně rozrostl, ale stále zůstává rodinným podnikem. Liz a Peter se stále podílejí na každém aspektu výroby dřevěných hraček, od designu hraček až po balení. Dva synové Liz a Petera, Sam a Tom, se stali řediteli v roce 2017. Do testování hraček se zapojují dokonce i vnoučata Arthur a Edith! Opravdu je to a stále je rodinná záležitost, což je pro e-shop lumisek.cz naprosto úžasné a celé rodině přejeme hodně zdaru a úspěchů do dalších desetiletí.

Mise Bigjigs Toys

Poskytovat kvalitní, bezpečné a cenově dostupné produkty, které jsou zodpovědně získávány a doplňují dětský vývoj prostřednictvím zábavy, zkoumání a učení.

Na Lumísek.cz blogujeme o tématech pro děti i rodiče.